Deň sv.Valentýna - oslava lásky v červenom aranžmánoch

Zásadným citom v ľudskom živote sa stala láska. Iracionálne, nevysvetliteľné "niečo" vznikajúce niekde vo vnútri nás. Cit, ktorý nám zabraňuje byť bez niekoho druhého, s kým sme šťastní alebo pre koho sa trápime.


Sviatok oslavujúci tento jedinečný ľudský cit

Deň sv. Valentína - má v krajinách na celom svete už svojou tradíciu a nachádza svojich priaznivcov aj u nás. Ako tento sviatok vznikol? Kto je svätý Valentín a prečo práve on je poslom lásky? Sv Valentín je skutočnou historickou postavou. Z dostupných prameňov je známe, že zomrel okolo roku 269 a bol vyhlásený za svätého. Jeho príbeh sa stal inšpiráciou pre vznik Dňa sv. Valentína. Valentín sa stal mučeníkom za vlády cisára Claudia II. Cisár kvôli vojnám, aby mal viac bojovníkov schopných bojovať, zrušil všetky manželstvá a zakázal sobáše. Kňaz Valentín, odvážny a verný bohu, cez cisárov zákaz ďalej tajne oddával milenca. Bol pristihnutý, uväznený a popravený. Posledný odkaz, ktorý Valentín poslal dcére väzenského dozorcu pred svojou smrťou, zakončil slovami: "Od Tvojho Valentína ". Preto ľudia v deň tohto sviatku posielajú či dávajú tzv valentínky ako vyznanie lásky.

Jedným zo symbolov

Ktorý zamilovanému pomôže povedať: "Mám ťa rád ..", sú kvety. Kvetina darovaná v pravú chvíľu a na pravom mieste má moc takmer čarovnú. Podčiarkne romantickú chvíľu daného okamihu a umocní vlnu citov iskriace medzi dvoma zamilovanými ľuďmi. Červená farba akoby splynula všetkým, čo nesie stopy lásky, a to kvetinami, ktoré si zamilovaní na deň sv. Valentína dávajú.

"Valentínska kytica nemusí byť nevyhnutne veľká

Dôležité je, že je darovaná od srdca. Postačí jeden krásny, jemne prizdobený kvet, doplnený drobnými kvietkami a zeleňou. Valentínske posolstvo kvetín podtrhneme použitím ďalších dekoračných materiálov - dreveného či skleneného srdiečka, srdiečkové stuhy apod, "radí Hana Šebestová, majsterka republiky vo floristike.

Deň sv.Valentýna - oslava lásky v červenom aranžmánoch


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky