Dôchodcovia si užívajú milostný život aj po sedemdesiatke

Dôchodcovia sa teší z dobrého sexu aj v pomerne zrelom veku. Zvlášť ženy cez sedemdesiat sú vraj so svojím sexuálnym životom spokojné. Tvrdí to aspoň výsledky štúdie vedcov zo švédskej University of Gothenburg.


V posledných tridsiatich rokoch sa počet sedemdesiatnik aj sedemdesiatnici

Ktorí majú aktívny sexuálny život, zvýšil. Ako uvádza denník Daily Telegraph, Nils Beckman a jeho tím z University of Gothenburg študovali prístup k sexu medzi staršími občanmi vo Švédsku štyrikrát, a to v rokoch 1971-72, 1976-77, 1992-93, a 2000-01.

Vedci sa vypytovali celkom 1 500 ľudí

Vo veku sedemdesiat rokov na rôzne aspekty ich sexuálneho života, vrátane prípadných problému so sexuálnym uspokojením a frekvencie sexuálnych aktivít. Počas posledného kola rozhovorov sa ukázalo, že 98 percent ženatých sedemdesiatnik má milostný život. To isté ale platilo len o 56-tich percentách vydatých sedemdesiatnička. Cez polovicu neženatých sedemdesiatnik uviedlo, že si ešte stále užívajú sexu, ale u slobodných žien to bolo len 12 percent. Za pozastavenie stojí aj zistenie, že ak v manželstve dôjde k zastaveniu sexuálneho života, ako muži, tak ženy dávajú vinu mužom.

Dôchodcovia si užívajú milostný život aj po sedemdesiatke


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky