Dojčené deti sú lepšie študenti

Študenti, ktoré ich matky dojčili, získavajú na strednej škole lepšie známky než ich spolužiaci kŕmenie ako bábätka z fľaše. K týmto záverom došli v novej štúdii americkí vedci.


Odborníci z univerzít American University

A University of Colorado Denver sledovali 126 detí z 59 rodín a porovnávali súrodencov, z ktorých niektorí boli dojčené a ostatní nie. Práve porovnaním súrodencov sa chceli experti vyhnúť vplyvu ťažko merateľných faktorov, ako sú vrodená inteligencia a vplyv prostredia. Výsledky štúdie publikovanej v odbornom časopise Journal of Human Capital ukazujú, že každý mesiac dojčenie má pozitívny vplyv na študijné výsledky na strednej škole a zvyšuje pravdepodobnosť, že dotyčný bude pokračovať na vysokej.

"Náš výskum potvrdzuje

Že dojčenie ovplyvňuje kognitívne schopnosti a zdravie dieťaťa a hrá dôležitú úlohu pri vzdelávaní, "hovorí profesorka zdravotné ekonómie Sabiová, ale dodáva: " Sme ešte len na začiatku a čaká nás ešte veľa práce, aby sme mohli potvrdiť priamu príčinnú súvislosť s úplnou platnosťou. "Podľa nej vychádzalo bádania jej tímu z údajov dlhodobej národnej štúdie o zdraví adolescentov Američanov a bolo prvým svojho druhu, ktoré použilo informácie o súrodencoch.

"Tým, že sme sa zamerali na súrodenca, sme vylúčili možnosť, že výsledky ovplyvnia napríklad rôzny socioekonomický status sledovaných rodín, " vysvetľuje kolega Sabiové profesor Rees.

Dojčené deti sú lepšie študenti


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky