Hlas ženy prezradí, kedy je plodná

Zvukové záznamy hlasov žien v dvoch fázach menštruačného cyklu (v období nízkej a vysokej plodnosti) ukazujú, že tesne pred ovuláciou sa hlas ženy zvýši. Toto zistenie nám poskytuje nový pohľad na to.


Ako ženy dávajú drobné signály o svojej plodnosti, na ktoré muži pravdepodobne podvedome reagujú

Už skoršie štúdie ukázali, že muži dávajú prednosť vyšším ženským hlasom. Teraz vedci najali 69 študentiek a zistili, že čím bližšie sú ovuláciu, tým vyššia je ich hlas. Rozdiel sa dal zistiť už na základe jednoduchej vety, ale neprejavoval sa v jednotlivých hláskach. Štúdia vedcov z University of California naznačuje, že sexuálne hormóny majú vplyv na funkciu hlasiviek, aj keď sa jedná o zmeny veľmi malé.

"Naša štúdia ukázala

Že ženský hlas sa v závislosti na plodnosti mení. Keď žena vysloví aj jednoduchú vetu, ktorou sa predstaví, ak je plodná, je veta vyššie položená a rozdiel oproti hlasu v neplodnom období je najväčší dva dni pred ovuláciou. Rozdiel v hlasu teda závisí na plodnosti, nie na tom, kedy bude žena menštruovať. Jedná sa teda o prvý výskum, ktorý preukázal, že ženy pravidelne hlasom prezrádzajú svoju plodnosť, "povedal k tomu doktor Greg Bryant.

Ako uvádza denník Daily Telegraph, iné výskumy preukázali, že v plodnom období mesiace majú ženy majú sklon aj inak sa obliekať, inak flirtovať a mení sa aj ich telesný pach

Hlas ženy prezradí, kedy je plodná


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky