Japoncov sex unavuje

Podľa štatistík OSN je dôvodom extrémne nízkej pôrodnosti v Japonsku nezáujem o sex. Japonci dokonca uvádzajú, že sexuálne a erotické aktivity považujú za únavnú, vysiľujúce činnosť.


Neslávny primát si na svoje konto pripisujú obyvatelia Krajina vychádzajúceho slnka

Zo štatistík Organizácie Spojených národov totiž vyplýva, že pokiaľ ide o mieru pôrodnosti, majú ju v celosvetovom meradle úplne najnižšie. Prognózy navyše varujú, že do roku 2050 dôjde k úbytku celkovej populácie zo súčasných 127 na približne 109 miliónov.

Predpokladané dramatické zníženie stavu obyvateľstva nenecháva v kľude ani úrady

Ktoré sa rozhodli tomuto trendu prísť na kĺb. Výsledkom je štúdia, ktorú zadali a spracovali japonský Zväz pre plánovanie rodiny a ministerstvo zdravotníctva. Vyplynulo z nej, že Japoncov vo vekovej skupine od 16 do 49 rokov vlastne sex vôbec neláka. Naopak ho považujú za nesmierne únavný. Potvrdil to aspoň prieskum medzi tromi tisíckami respondentov oboch pohlaví, ktorý okrem iného zaznamenal, že zhruba tretina manželských párov sa dokáže zaobísť bez milostných hrátok po dobu jedného mesiaca aj dlhšie. Devätnásť percent opýtaných pripustilo, že si pohlavný styk nedoprial po celý rok.

"Keď to takto pôjde ďalej, " hovorí Kunio Kitamura zo Zväzu pre plánovanie rodiny, "Japonci pomaly vymrú. "

Za prapríčinu tohto stavu pokladajú autori štúdie predovšetkým tradovanú plachosť a hanblivosť, ktorá obyvateľom ostrova priamo zakazuje verejne a otvorene hovoriť o otázkach spojených so sexom. Po bok tohto zistenia sa však zaradila aj skutočnosť, že 44 percent pohlavne zdržanlivých párov a 31 percent mužov a žien, ktorí žijú aktívnym sexuálnym životom, pripustilo, že je milovanie nijako neláka a domnievajú sa, že je príliš vyčerpávajúci. Možno aj preto sa stále množia počet tých, ktorí sa rozhodli žiť po celý život sami av žiadnom prípade nepremýšľajú o založení rodiny. (Plus)

Japoncov sex unavuje


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky