Je poloha pri sexe dôležitá, keď chcete bábätko?

Je poloha pri sexe dôležitá, keď chcete bábätko? Dostali ste svoje telo do výbornej kondície, váš partner už si nedá s kamarátmi ani pivo, obaja prehĺtate vitamíny, máte pravidelný sex ...


Ale zrazu si nie ste istá, či vaše pozície pri milovaní sú tie optimálne pre počatie bábätka?

Spermie musia cestovať za vajíčkom

Neexistujú žiadne dôkazy o tom, že niektoré pozície pri milovaní sú pre počatie výhodné a iné ho vylučujú. Napriek tomu vás logicky určite napadlo, že čím menšia vzdialenosť musia spermie prekonať na ceste k vajíčku, tým je väčšia šanca, že sa ich viac dostane tam, kde potrebujú byť. Preto sa predpokladá, že šancu na otehotnenie môžu nepatrne zvyšovať pozície, ktoré spermie doručí čo najbližšie k hrdlu maternice. Niektoré z nich sú:

  • Misionárska pozície - tu spermiám pomáha zemská príťažlivosť. Uľahčiť im prienik do maternice môžete ešte viac tým, že si kríž podložíte vankúšikom.
  • Pozícia lyžičky - pozícia, kedy obaja ležíte na boku, uľahčuje penetráciu a je vhodná aj vtedy, keď ste obaja unavení a ide vám skôr o blízkosť, než aby sa otriasali steny miestnosti.

Nič nie je zle

Polohy, kde spermie budú musieť prekonávať gravitáciu, sa naopak môžu zdať pre oplodnenie trochu nevýhodné. Ale v skutočnosti to zase až tak veľa nie je. Zdravé spermie sa dostanú veľmi rýchlo tam, kam majú. Ak sa vám ale pozície, kedy časť spermií nezostane v pošve, napriek tomu nezdá, zvoľte pokojne inú. Napríklad tú, ktorá vám dodá pocit toho, že robíte všetko úplne tak, aby šanca na bábätko bola najväčšia, a ktorá vám najviac prinesie pocit pohody. Aj to je pre oplodnenie dôležité.

Po sexe hneď nevstávajte

Niektoré ženy prisahajú, že otehotneli až po tom, keď po milovaní zostali nejakú dobu ležať, podložili si panvu vankúšom a nohy si opreli o stenu. Opäť nebolo dokázané, že by táto praktika zvyšovala šancu na otehotnenie, pokiaľ ju ale vyskúšate, rozhodne si nemôžete ublížiť.

Je poloha pri sexe dôležitá, keď chcete bábätko?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky