Malé deti často trpia roupy

Hoci väčšina dospelých sa na začiatku tretieho tisícročia domnieva, že takzvanými mrľa trpeli tak nanajvýš našu pradědečkové, hygienici tvrdia, že pravý opak je pravdou. Predovšetkým u malých detí sa roupy.


Teda črevné parazity, viditeľní iba v stolici

Vyskytujú aj v dnešnej dobe a to v pomerne značnej miere. Ochorenie roupy nie je podľa lekárov nijako zvlášť nebezpečné, ale rozhodne vyžaduje liečenie. Už preto, že výskyt týchto parazitov v organizme môže narušiť zdravý vývoj dieťaťa.

Samičky Roupa totiž kladú vajíčka

V oblasti konečníka predovšetkým v nočných hodinách a tento proces vyvoláva u detí nepríjemné svrbenie. Neodpočaté dieťa je potom vo dne uplakané a bez elánu a často sa u neho prejaví aj nechutenstvo. Naviac má tendenciu si podráždené časti tela škrabať a tým potom samo šíri v okolí, predovšetkým materskej škôlke, výskyt parazitov aj na svojich kamarátov. Mrle sa rozširujú nielen kvôli nedostatočnej osobnej hygiene, ktorej zásady malé deti ešte nemávajú úplne zažité, ale aj vzduchom. Výhodou tohto ochorenia je fakt, že je celkom ľahko odhaliteľné zo stolice dieťaťa a jeho veľmi jednoduchá liečba trvá iba dva dni. (Plus)

Malé deti často trpia roupy


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky