Mužský pot ženy upokojuje

Telesné pachy sme si zvykli vnímať skôr nevôľou, o to zvláštnejšie sa zdajú výsledky výskumu amerických biológov, ktorí preukázali, že mužský pot má na ženy upokojujúci účinok a má pozitívny vplyv aj na jej hormonálnu hladinu.


Výskumný tím biológov

Z univerzity vo Filadelfii v americkom štáte Pennsylvánia, vedený doktorom Georgom Petim, si k pokusu vybral dve desiatky dobrovoľníčok vo veku medzi 18 a 45 rokmi a 6 mužov, v rovnakom vekovom rozpätí. Týmto mužom po dobu 4 týždňov odoberali lekári z podpazušia vzorky potu. Extrakt z týchto vzoriek, alebo čistý lieh, oboje "zabalené" v obláčiku ľahkého parfumu tak, aby nešli čuchom rozoznať, potom aplikovali ženám nad hornú peru. Počas opakovaných šesťhodinových seáns ženy nevedeli, ktorý z dvoch "vzoriek" vlastne vdychujú. Lekári ale mali jasno. Všetky ženy, ktorým bol aplikovaný potné extrakt uvádzali, že sa cítia uvoľnenejšie a menej stresované.

To napokon potvrdili aj rozbory vzoriek krvi

Ktoré prezradili ďalšiu skutočnosť. Počas pokusov s potným extraktom sa u žien zreteľne zvyšovala hladina hormónu LH, hormónu, vyvolávajúce proces ovulácie. A to veľmi výrazne, až o 20%! Lekári tak potvrdili teóriu o feromónoch, látkach prítomných (okrem iného) v pote, ktoré sú schopné ovplyvniť ako psychickej, tak aj fyzické parametre príjemcu. Typ konkrétneho feromónu sa síce zatiaľ nepodarilo s istotou určiť, ale na jeho izoláciu a podrobnom rozbore tím doktora Petiho usilovne pracuje. Výsledky totiž významne ovplyvní metódy liečby ženskej neplodnosti. (Plus)

Mužský pot ženy upokojuje


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky