Na čo muži naozaj myslia, keď sa dívajú na nahotinky

Sexy kalendáre a obrázky modeliek hore bez kuriózne nútia mužov, aby sa na ženy dívali ako na veci. Keď muži sledujú obrázky viacmenej nahých žien, aktivuje sa u nich tá istá časť mozgu, ako keď premýšľajú o kutilské náradie či novom aute.


Tvrdí to profesorka Susan Fiskeová z University of Princeton.

Zároveň sa tiež aktivuje časť mozgu, ktorá nám umožňuje vžívať sa do pocitov iných. Ako uvádza denník Daily Mail, to všetko vedci vyčítali zo skenov mozgov mužov dívajúcich sa na nahotinky. "Jediný podobný prípad, kedy vidíme niečo podobné, nastáva, keď sa ľudia pozerajú na fotografie bezdomovcov alebo drogovo závislých. Nechcú si predstavovať, na čo asi ľudia na obrázku myslia, " vysvetľuje profesroka Susan Fiskeová, vedúci výskumu.

Pri pokusoch tiež prišla na to

Že - čo asi nie je príliš prekvapivé - muži si pamätajú obrázky polonahých žien lepšie, než obrázky žien oblečených. Podľa profesorky Fiskeové jej výskum dokázal, že muži vidia polonahé ženy ako "nie celkom ľudské ". Na otázku, či sa ženy pozerajú na muža podobným spôsobom, profesorka Fiskeová odpovedala, že ženy kladú väčší dôraz na vek a bankové konto, než na vzhľad.

Na čo muži naozaj myslia, keď sa dívajú na nahotinky


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky