Nebezpečenstvo veľkých pŕs

Vedci zistili, že u žien, ktoré nosia podprsenky s košíčkami B alebo C, existuje zvýšené riziko ochorenia cukrovkou typu 2. Nutné dodať, že na silikónová poprsie so závermi výskumu nevzťahujú.


Kanadskí vedci zistili

Že veľkosť pŕs v dvadsiatich rokoch je dobrým indikátorom toho, aké veľké je u danej ženy riziko toho, že sa u nej v neskoršom veku objavia cukrovka typu 2, ktorá je často spájaná so životným štýlom. Aj potom, čo vedci vzali do úvahy rôzne premenné ako nadváhu a sedavý spôsob života, sa ukázalo, že veľké prsia predstavujú značné riziko.

Vedúci výskumu

Joel Ray, hovorí, "Spojitosť medzi rizikom cukrovky typu 2 sa prejavovala aj potom, čo sme vzali do úvahy výskyt cukrovky v rodine, stravovacie návyky a telesnú aktivitu. " Vedci sa pýtali viac ako 90 000 žien, ktorých priemerný vek bol 38 rokov, ako veľké podprsenky nosili, keď im bolo dvadsať. Ako uvádza denník The Sun, ukázalo sa, že keď sa vzali do úvahy ďalšie faktory, bola u žien s veľkosťou podprsenky B vo veku 20 rokov o 37 väčšia pravdepodobnosť, že sa u nich prejaví cukrovka, než u žien s košíčkami veľkosti A. U žien, ktoré nosili podprsenky veľkosti C bola pravdepodobnosť vyššia dokonca o 80 percent, ale u žien s veľkosťou D sa zas znížila na 64 percent.

Vedci z Oddelenia gynekológie

A pôrodníctvo nemocnice St. Michael v Toronte, ktorí výskum vykonávali, síce špekulujú o tom, že tuk uložený v prsiach, ktorému sa hovorí adipózna tkanivo, môže hrať úlohu v tom, ako telo reaguje na inzulín. Istí si tým ale nie sú. Libby Dowlingová, konzultantka spoločnosti Diabetes UK hovorí, "Už dlhšiu dobu vieme, že brušný tuk je indikátorom rizika cukrovky typu 2. Tento nový výskum ukazuje, že prsia možno hrajú podobnú úlohu. Je ale príliš skoro na to, aby sme sa na veľkosť prsníkov pozerali ako na zásadné pomôcku pri určovaní rizika ochorenia na cukrovku. "

Nebezpečenstvo veľkých pŕs


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky