Poznáme desať najpodivnejších zákonov o sexe

Zákony v rôznych krajinách sa často výrazne líšia a tie, ktoré sa týkajú sexu, sú pre príslušníkov iných národov či vyznaní často nepochopiteľné až smiešne. V internetovej ankete rozhodovali čitatelia zo všetkých kontinentov.


Ktoré zo zvyklostí a zákonov im pripadá najpodivnejšie

Tu je víťazná desiatka v opačnom poradí, aby mohlo platiť: Najlepšie nakoniec!

  • Väčšina krajín Blízkeho východu sa riadi nasledujúcim nariadením Islamu: "Po tom, čo má muž sex s oviec, je smrteľným hriechom, aby jedol jej mäso. "
  • V Libanone je mužom síce zákonom dovolené užívať si so zvieratami, ale len so zvieratami ženského pohlavia. Za sex so samcom môžu byť potrestaní smrťou.
  • V Bahrajne síce smie muž gynekológ vyšetriť privátnej časti pacientky, nesmie sa na ne ale pozerať priamo. V praxi sa teda musí riadiť podľa odrazu v zrkadle.
  • Moslimom je zakázané pozerať sa na privátne partie mŕtveho človeka. To platí aj pre pracovníkov pohrebných ústavov. Genitálie ich klientov musia byť zakryté kusom dreva alebo tehlou (áno, čítate správne, tehlou).
  • V Indonézii je trestom za masturbáciu useknutiu hlavy. (Nie je však jasné, či vôbec niekto tento zákon dnes dodržiava.)
  • Na ostrove Guam existujú muži, ktorých povolaním je cestovať po vidieku a pripravovať panny o venček. Tie mu za to musia platiť. Je to preto, že zákon Guamu zakazuje manželstvo pannám. (Zatiaľ sa našťastie nepodarilo zistiť, kde prijímajú žiadosti o toto miesto.)
  • V Hong Kongu má podvedená žena právo zabiť svojho záletného manžela, ale smie k tomu použiť len holé ruky. (S milenkou sa smie vysporiadať podľa svojho vlastného uváženia.)
  • V anglickom Liverpoole smejú hore bez predávať len predavačky v obchodoch s exotickými rybičkami.
  • V bolívijskom Santa Cruz smie mať muž sex zároveň so ženou aj s jej dcérou. (Radnica zrejme musela ustúpiť nátlaku verejnosti.)

A nakoniec jeden naozaj hrozný zákon, ktorý zvíťazil na celej čiare:

V kolumbijskom Cali smie mať žena sex len so svojím mužom a keď sa to má stať prvýkrát, jej matka musí byť v miestnosti prítmie

Poznáme desať najpodivnejších zákonov o sexe


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky