Sexuálna výchova na školách

Máte doma dospievajúce dieťa, ktoré každým dňom objavia taje života dospelákov? Ste si istí, že vedia všetko dôležité v oblasti sexuálnej výchovy a neurobia z vás predčasne prarodičia?


Všetci si asi uvedomujeme

Že sexuálna výchova je základom prevencie a vyhnutie sa akýchkoľvek problémov v budúcnosti. Ako ale osvetu v tejto oblasti dlhodobo a efektívne vykonávať? V Českej republike existuje niekoľko organizácií, ktoré sa touto otázkou dôkladne zaoberajú. V dnešnej dobe majú už celkom jasnú predstavu, ako mladých ľudí pripraviť na kvalitný život, v ktorom by ich, aspoň čo sa týka sexuálnych a rodinných otázok, nemalo veľa vecí prekvapiť.

Jednou takou organizáciou

Je Spoločnosť pre plánovanie rodiny a sexuálnu výchovu (SPRSV). Táto spoločnosť pôsobí už osemnásť rokov a podporuje výchovu k plánovaniu rodičovstva, k partnerským vzťahom a rodinného života, vrátane sexuálnej výchovy. SPRSV v spolupráci s Pepinom organizuje rôzne školenia a semináre na túto tému a to hneď na niekoľkých frontoch. Či už ide o pomoc pri príprave pedagógov, psychológov či lekárov alebo besied na základných a stredných školách či poskytovanie rozsiahleho internetového poradenstva.

Je dôležité mladým ľuďom vštiepiť

Nutnosť ochrany pri pohlavnom styku a to ako kvôli nechcenému otehotneniu alebo pohlavne prenosným chorobám. Vďaka prezervatívom, ktoré Pepino Spoločnosti venuje, tak ročne preškolí 5 - 10 tisíc študentov a žiakov na niekoľkých rôznych stupňoch slovenského systému školstva (2. stupeň ZŠ až VŠ). Prednášky sa týkajú rôznych tém. Medzi najčastejšie patrí tému prevencie HIV / AIDS a ďalších pohlavných chorôb.

Pohlavné choroba sa týka aj mladých

Viac ako polovicu chorých predstavujú ľudia vo veku 20 až 30 rokov. Nie je však výnimkou, že pohlavnou chorobou ochorie aj mladší. Je to spôsobené hlavne tým, že mladí ľudia začínajú svoj sexuálny život oveľa skôr, než dospejú, a za túto dobu niektorí vystriedajú aj niekoľko partnerov. Je potom veľmi pravdepodobné, že dôjde k nákaze. Avšak pred pohlavnými chorobami existuje účinná ochrana. V prvom rade by ste si mali starostlivo vyberať svojho partnera a nezabudnúť na zásady bezpečnejšieho sexu, ku ktorým bezpochyby patrí používanie kondómu. K dostaniu je celý rad kondómov, ktoré môžu sex navyše veľmi spríjemniť. Ide napríklad o tradičné kondómy Pepino, ktoré sú vďaka 100% elektronickému testovaniu bezpečné a obľúbené. Vybrať si môžete tie s ovocnou vôňou, rôznym zdrsnením či farebnosťou. Veľkým zážitkom je tiež kondóm čokoládový.

Sexuálna výchova na školách


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky