Súvisí veľkosť penisu s telesnou výškou?

Naozaj platí: veľká noha - veľký penis? Väčší muži majú väčší penis. Aj s týmto tvrdením je možné sa stretnúť. Veľkosť tohto orgánu síce nesúvisí s hmotnosťou jeho majiteľa, môže byť ale závislá napríklad na telesnej výške?


Povery, alebo pravda?

Hoci u žien je pomerne dobre viditeľná veľkosť bokov a prsníkov i cez oblečenie, u mužov veľkosť ich mužstva nedá ani odhadnúť.
Možno aj preto s postupom času vznikli rôzne fámy a povery, ktoré mali za úlohu zovšeobecniť napríklad to, že muži s veľkým nosom, rukami, nohami alebo ušami majú i veľký (alebo naopak malý) penis. V roku 2002 bola v časopise British Journal of Urology publikovaná štúdia, ktorá sa zaoberala súvislostí medzi veľkosťou penisu a veľkosťou ostatných častí ľudského tela. Štúdie sa zúčastnilo celkovo viac ako sto mužov s veľkosťou nohy medzi číslom osem a trinásť. Okrem dĺžky penisu im bola meraná i veľkosť rúk, nôh a ďalších telesných proporcií.

Aj muži s malými nohami môžu mať veľký penis

Štúdia zistila, že neexistuje žiadna závislosť medzi veľkosťou penisu a zvyškom tela. Je totiž potrebné si uvedomiť, že penis, rovnako ako ďalšie "prídavné orgány", ako sú nos alebo uši, sú síce kódované geneticky, ale ich gény ležia inde než gény kódujúce telesnú výšku. Navyše genetické predpoklady nemusia mať hlavné slovo. Dôležitú úlohu hrajú napríklad hormóny, životný štýl a okolité prostredie.

Je preto dobré brať určité narážky s nadhľadom a nehľadať v nich žiadny hlbší význam. Povery totiž budú, čo svet svetom stojí a ľudia sa ich len tak snáď nevzdajú. Veľkosť penisu navyše nie je v sexuálnom živote až tak dôležitá. Ďaleko dôležitejšia je jeho tvrdosť (erekcia) a tiež, ako ho príslušný nositeľ dokáže ovládať. Staré porekadlo totiž hovorí, že aj s malým gašparkom sa dá hrať veľké divadlo.

Súvisí veľkosť penisu s telesnou výškou?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky