Svokra sú lepšie ako ich povesť

svokra a údené, najlepšie sú studené. " Táto značne nelichotivá veršovanky snáď najpresnejšie vyjadruje vzťah, ktorý majú aspoň všeobecný členovia manželského páru k rodičom svojho náprotivku.


Ich názor sa však väčšinou zmení vo chvíli

Kedy dôjde na hodnotenie celkom konkrétneho jedinca. Presviedča o tom reprezentatívne anketa, už medzi 1024 nemeckými ženami vo veku od dvadsať do šesťdesiat rokov usporiadal na zákazku časopisu Freundin hamburský Inštitút pre výskum verejnej mienky Gewis.

Dve tretiny z opýtaných príslušníčok tzv slabšieho pohlavia totiž potvrdili

Že si s matkou partnera rozumejú veľmi dobre a vychádzajú s ňou bez akýchkoľvek problémov. Iba 28 percent uviedlo, že ich vzťah s druhom dokáže svokra vážne narušiť a nevie s ňou nájsť spoločnú reč. O dvanásť percent menej opýtaných priznalo, že im vyložene vadí, keď sa im babičky pletú do života a snaží sa ho organizovať podľa vlastných predstáv.

Väčšina respondentiek (94 percent) od manžela či partnera očakáva

Že sa pri vzniknutých rozporoch jednoznačne postavia na ich stranu. Pocit, že v nich svokra vidí konkurentku, ktoré im chce nadobro odlákať syna, má dvanásť percent oslovených. Štvrtina sa domnieva, že nesplnila očakávania manželovej matky, ktorá by pre neho vybrala úplne inú ženu. (Plus)

Svokra sú lepšie ako ich povesť


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky